Spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih se shranijo v vašem brskalniku in izvajajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomaga naši ekipi, da razume, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni. Več v Politiki zasebnosti.
Pregled zasebnosti
V Turčiji o spodbujanju socialne vključenosti
Decembra 2014 sem se udeležila seminarja v Istanbulu na temo Spodbujanja socialne vključenosti med mladimi. Na seminarju nas je bilo 29 iz 9 različnih držav in različnih starosti. Mešanica kultur na že tako izjemno kulturno mešanem okolju, kjer se prepletata vzhod in zahod je bila izjemna. Udeležba na takem mednarodnem seminarju je vsekakor izkušnja, ki si jo še želim ponoviti, saj sem spoznala ogromno novih ljudi, prijateljev, odkljukala še eno mesto na seznamu mest, ki jih želim obiskati (kljub temu, da v Istanbul še definitivno grem) in se tudi marsikaj naučila. Poleg vseh delavnic, predstavitev, predavanj smo imeli precej časa za obisk tega veličastnega mesta. Organizatorji so nam tu šli precej na roko, saj smo imeli prosti čas, ko je bilo pač lepše vreme. Ravno ti prosti trenutki so bili odlična spodbuda za delo na delavnicah, kjer smo predebatirali vse od socialne izključenosti/vključenosti, različnih družbenih skupin, ki se soočajo s problemom izključevanja, problematike prostovoljstva, naših izkušenj, dobrih praks pa do drugih družbenih problemov v posamezni državi. Nismo pa zgolj teoretizirali, ampak smo se preizkusili tudi v delu na terenu ter preko različnih iger vlog. Med meni osebno najbolj zanimive dobre prakse je vsekakor spadala živa knjižnica, kjer posamezniki iz različnih, tudi marginaliziranih, družbenih skupin delijo svojo življenjsko izkušnjo z vsemi, ki so pripravljeni poslušati. Same smo predstavile Zadrugo za razvoj podeželja Pomelaj, ki zaposluje ranljive družbene skupine, zavod Voluntariat ter še nekaj manjših socialnih podjetij.
Kot kulturologinja in velika ljubiteljica hrane sem v Istanbulu naravnost uživala. En teden je minil še prehitro in vrnitev v mrzlo Ljubljano je bila kar šokantna. Udeležbo na takih seminarjih priporočam vsem, saj lahko pridobiš ogromno, poleg tega pa ne stane dosti, kar je v današnjih časih precej pomemben kriterij.
Zapisala udeleženka Janja Horvat
Sorodne objave
Veš, kako ješ?
Ekipa Mladinskega centra Dravinjske doline je v sklopu projekta Za zdravje mladih – »Vem, kako jem«, ki ga sofinancira Služba Vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko in Norveški finančni mehanizem, mlade informirala na temo zdrave prehrane. Predstavila jim je aktualno prehrambno piramido. Glede na nove ugotovitve nutricionistov in nutricionistk je posebno mesto v …
Naj govorijo roke
V sodelovanju z Medobčinskim društvom gluhih in naglušnih občin Slovenske Konjice, Vitanje in Zreče (MDGN) smo organizirali 2. stopnjo tečaja slovenskega znakovnega jezika,
Spremembam naproti
Mladinski center Dravinjske doline (MCDD) je v letu 2017 postal partner v mednarodnem projektu »Start the change«, katerega cilj je spodbujanje razvoja prostovoljstva na osnovnih in srednjih šolah z namenom preprečevanja radikalizacije v družbi.
Predstavitev bobnarske delavnice
Mladinski center Dravinjske doline za mlade izvaja aktivnosti za kvalitetno preživljanje prostega časa. V času poletnih počitnic, ko bo prostega časa na pretek, organizira začetno in nadaljevalno učenje igranja bobnov in angleškega jezika. Delavnici bo izvajal naravni govorec iz Združenih držav Amerike, Zack Bevelacqua. Kako bosta potekali, je Zack predstavil v prireditvenem centru Patriot. Udeležene …