Spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih se shranijo v vašem brskalniku in izvajajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomaga naši ekipi, da razume, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni. Več v Politiki zasebnosti.
V Turčiji o spodbujanju socialne vključenosti
Decembra 2014 sem se udeležila seminarja v Istanbulu na temo Spodbujanja socialne vključenosti med mladimi. Na seminarju nas je bilo 29 iz 9 različnih držav in različnih starosti. Mešanica kultur na že tako izjemno kulturno mešanem okolju, kjer se prepletata vzhod in zahod je bila izjemna. Udeležba na takem mednarodnem seminarju je vsekakor izkušnja, ki si jo še želim ponoviti, saj sem spoznala ogromno novih ljudi, prijateljev, odkljukala še eno mesto na seznamu mest, ki jih želim obiskati (kljub temu, da v Istanbul še definitivno grem) in se tudi marsikaj naučila. Poleg vseh delavnic, predstavitev, predavanj smo imeli precej časa za obisk tega veličastnega mesta. Organizatorji so nam tu šli precej na roko, saj smo imeli prosti čas, ko je bilo pač lepše vreme. Ravno ti prosti trenutki so bili odlična spodbuda za delo na delavnicah, kjer smo predebatirali vse od socialne izključenosti/vključenosti, različnih družbenih skupin, ki se soočajo s problemom izključevanja, problematike prostovoljstva, naših izkušenj, dobrih praks pa do drugih družbenih problemov v posamezni državi. Nismo pa zgolj teoretizirali, ampak smo se preizkusili tudi v delu na terenu ter preko različnih iger vlog. Med meni osebno najbolj zanimive dobre prakse je vsekakor spadala živa knjižnica, kjer posamezniki iz različnih, tudi marginaliziranih, družbenih skupin delijo svojo življenjsko izkušnjo z vsemi, ki so pripravljeni poslušati. Same smo predstavile Zadrugo za razvoj podeželja Pomelaj, ki zaposluje ranljive družbene skupine, zavod Voluntariat ter še nekaj manjših socialnih podjetij.
Kot kulturologinja in velika ljubiteljica hrane sem v Istanbulu naravnost uživala. En teden je minil še prehitro in vrnitev v mrzlo Ljubljano je bila kar šokantna. Udeležbo na takih seminarjih priporočam vsem, saj lahko pridobiš ogromno, poleg tega pa ne stane dosti, kar je v današnjih časih precej pomemben kriterij.
Zapisala udeleženka Janja Horvat
Sorodne objave
Petkov izlet v glasbeno prihodnost
Predstavnice in predstavniki Kluba dijakov Dravinjske doline (KDDD) so pretekli petek v MC Patriotu gostili koncert izvajalca Nomark, kateremu so se na odru pridružili še Hoby, Tadejci in Najkex. Gre za mlade slovenske predstavnike hyper pop glasbene scene, ki se vse bolj uveljavljajo tako na domačih kot tudi na tujih odrih. Njihova glasba združuje eksperimentalne …
Mladi skozi oči župana
Mladi iz Mladinskega centra Dravinjske doline (MCDD) so županu postavili par zanimivih vprašanj. O čem so se pogovarjali si lahko preberete v nadaljevanju.
Navdušili so z dobrimi rezultati
Vlada Republike Slovenije se je v sklopu svojega regijskega obiska med drugim srečala tudi z nevladnimi organizacijami.
Mreža uspešno nadaljuje z reševanjem izzivov
Strateško partnerstvo »Mreža«, ki ga sestavljamo skupaj z Zavodom Vozim iz Celja ter Društvom Novus, Zavodom Uspešen.si in Andragoškim društvom Univerza za III. življenjsko obdobje iz Velenja, je novembra in decembra 2020 izvedlo anketo o spremembah pri delu z različnimi ranljivimi ciljnimi skupinami v času življenja s koronavirusom. Odločili_e smo se za raziskavo aktualnega stanja …