Spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih se shranijo v vašem brskalniku in izvajajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomaga naši ekipi, da razume, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni. Več v Politiki zasebnosti.
Pregled zasebnosti
V Turčiji o spodbujanju socialne vključenosti
Decembra 2014 sem se udeležila seminarja v Istanbulu na temo Spodbujanja socialne vključenosti med mladimi. Na seminarju nas je bilo 29 iz 9 različnih držav in različnih starosti. Mešanica kultur na že tako izjemno kulturno mešanem okolju, kjer se prepletata vzhod in zahod je bila izjemna. Udeležba na takem mednarodnem seminarju je vsekakor izkušnja, ki si jo še želim ponoviti, saj sem spoznala ogromno novih ljudi, prijateljev, odkljukala še eno mesto na seznamu mest, ki jih želim obiskati (kljub temu, da v Istanbul še definitivno grem) in se tudi marsikaj naučila. Poleg vseh delavnic, predstavitev, predavanj smo imeli precej časa za obisk tega veličastnega mesta. Organizatorji so nam tu šli precej na roko, saj smo imeli prosti čas, ko je bilo pač lepše vreme. Ravno ti prosti trenutki so bili odlična spodbuda za delo na delavnicah, kjer smo predebatirali vse od socialne izključenosti/vključenosti, različnih družbenih skupin, ki se soočajo s problemom izključevanja, problematike prostovoljstva, naših izkušenj, dobrih praks pa do drugih družbenih problemov v posamezni državi. Nismo pa zgolj teoretizirali, ampak smo se preizkusili tudi v delu na terenu ter preko različnih iger vlog. Med meni osebno najbolj zanimive dobre prakse je vsekakor spadala živa knjižnica, kjer posamezniki iz različnih, tudi marginaliziranih, družbenih skupin delijo svojo življenjsko izkušnjo z vsemi, ki so pripravljeni poslušati. Same smo predstavile Zadrugo za razvoj podeželja Pomelaj, ki zaposluje ranljive družbene skupine, zavod Voluntariat ter še nekaj manjših socialnih podjetij.
Kot kulturologinja in velika ljubiteljica hrane sem v Istanbulu naravnost uživala. En teden je minil še prehitro in vrnitev v mrzlo Ljubljano je bila kar šokantna. Udeležbo na takih seminarjih priporočam vsem, saj lahko pridobiš ogromno, poleg tega pa ne stane dosti, kar je v današnjih časih precej pomemben kriterij.
Zapisala udeleženka Janja Horvat
Sorodne objave
Če bi ceste spregovorile
Vsako leto, tretjo nedeljo v novembru, se obeležuje Svetovni dan spomina na žrtve prometnih nesreč. Gre za dan, ko se po svetu spomnimo vseh umrlih in poškodovanih v prometnih nesrečah, skupaj z njihovimi bližnjimi, prijatelji, sodelavci in znanci.
NAGRADNI NATEČAJ ZA OBLIKOVANJE ILUSTRACIJE ZA PLATNENO VREČKO MESTNEGA KINA PTUJ
Mestni kino Ptuj je prijazen mestni kinematograf z dušo, ki obiskovalce raje kot s kokicami vabi s kakovostnimi kulturnimi vsebinami. Da bi čim več ljudi navdušili za obisk kina in jih privabili prav v Mestni kino Ptuj, so si zaželeli simpatično in izvirno platneno vrečko, ki bi nove obiskovalce nagovarjala kar iz rok obstoječih obiskovalcev. …
Zmagal na natečaju za avtorski film
Dijak Gimnazije Slovenske Konjice, Nik Škorjanc, je s svojim kratkim filmom Kdo je bistvo človeka osvojil 1. mesto v okviru letošnjega natečaja Tedna možganov.
Prenos dobrih praks v Nepal
Mladinski center Dravinjske doline je v preteklih dveh tednih delil svoje izkušnje s področja mladinskega dela in projektnega managementa v Nepalu. Poleg deljenja dobre prakse so od treninga odnesli veliko novih znanj s področja enakopravnosti spolov v družbi ter izjemno mednarodno izkušnjo, ki jo bodo v prihodnosti aplicirali tudi v lokalno okolje preko različnih delavnic …