Spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih se shranijo v vašem brskalniku in izvajajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomaga naši ekipi, da razume, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni. Več v Politiki zasebnosti.
Sovražni govor na Portugalskem
Naši predstavnici, Karmen Kukovič in Katja Zgoznik, sta se udeležili seminarja na temo preprečevanja sovražnega govora. Seminar je potekal v Bragi na Portugalskem. Mladi iz enajstih držav so se preizkusili v izvajanju aktivnosti na teme povezane s sovražnim govorom – predsodki, stereotipi, integracija, asimilacija, zagovorništvo in medkulturnost. Imeli so tudi možnost spoznati delovanje Amnesty International na Portugalskem, obiskali so portugalsko nacionalno agencijo in se seznanili z mehanizmi integracije različnih kultur v mestu Aarhus na Danskem. Seminar je potekal v sklopu programa Erasmus+, ki ga izvaja Evropska unija. (E. N.)
Sorodne objave
Kulturni 2018 končani z odliko
Klub študentov Dravinjske doline (KŠDD) vsako leto tradicionalno organizira več kulturnih dogodkov v mesecu februarju, letos pod skupnim imenom Kulturni dnevi 2018.
10 let Mladinske Mreže MaMa
Zavod Mladinska mreža MaMa (Mreža MaMa) letos praznuje 10. obletnico delovanja. Ustanovljena je bila leta 2005 na pobudo organizacij, ki opravljajo dejavnosti mladinskih centrov. Cilj združenja mladinskih centrov v Mrežo MaMa je že ob ustanovitvi bilo združevanje organizacij, ki se ukvarjajo s problematiko mladih. Glavni namen delovanja je zastopanje skupnih interesov, medsebojno sodelovanje in povezovanja …
Mladi za vključujočo družbo: medkulturni dialog v praksi
V Mladinskem centeru Dravinjske doline (MCDD) smo pretekli teden organizirali mednarodni Erasmus+ tečaj usposabljanja »Let’s get intercultural«, ki je potekal v Velenju. Na njem je sodelovalo 26 mladinskih delavcev, prostovoljcev in aktivistov iz desetih držav: Jordanije, Armenije, Španije, Turčije, Sicilije, Hrvaške, Nemčije, Severne Makedonije, Finske in Slovenije. Program je bil zasnovan na podlagi projekta Mladi …
Dijaki_nje so se učili_e prepoznavanja lažnih novic
V preteklem tednu smo izvedli_e brezplačno delavnico »Fake news indikatorji« za dijake_inje 2. letnika Gimnazije Slovenske Konjice. Dijaki_nje so se ob mentorstvu mladinskih delavcev_k učili_e prepoznavanja lažnih novic v medijih, kritične presoje podanih informacij in metod preverjanja pristnosti novic v medijih. Raziskovanja tematike so se lotili_e preko analiziranja člankov in skupinske debate, za konec pa …