Spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih se shranijo v vašem brskalniku in izvajajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomaga naši ekipi, da razume, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni. Več v Politiki zasebnosti.
Pregled zasebnosti
Ne sovražnemu govoru
Konec aprila sta se naši predstavnici Katja Zgoznik in Maja Mestek, udeležili mednarodnega tečaja usposabljanja “No Hate Speech: Methods and Techniques Combating Hate Speech”. Mladi iz 13 držav so med tečajem usposabljanja razvijali kompetence na področju mladinskega dela v povezavi s preprečevanjem sovražnega govora in diskriminacije, ki se širita kot vidna komponenta v vseh vrstah medijev. Spoznavali so, kako lahko z uporabo medijskih orodij, kot so socialna omrežja, vplivajo in pripomorejo k boju proti diskriminaciji posameznikov in družbenih manjšin. Največkrat so primere sovražnega govora, izključenosti in diskriminacije ponazarjali skozi aktivne uprizoritve in dialoge, ki so v večini primerov izvirali iz lastnih izkušenj, bodisi doživelih na lastni koži ali izkušenj in družinskih članov. V sklopu usposabljanja so skupaj pripravili tudi video, katerega tema je sprejemanje različnosti.
Katja nam je zaupala: »Vse te delavnice in predavanja niso samo izboljšale naših kompetenc na področju mladinskega dela, temveč so nam dala možnost spoznati in se povezati s podobno mislečimi posamezniki. Zame osebno je bil to največji čar tega usposabljanja.«
Projekt je sofinanciran v sklopu programa Erasmus+ Evropske komisije. (K. Z., M. M.)
Sorodne objave
O mladinskem delu v Črni gori
Dva člana Kluba študentov Dravinjske doline sta v imenu Mladinskega centra Dravinjske doline odpotovala na trening mladinskih delavcev v Podgorico v sklopu programa Erasmus+, ki ga financira Evropska komisija.
Izmenjava: izobraževanje o človekovih pravicah in demokratičnih vrednotah
Med 24.1. in 31.1.2016 bo v Ankari v Turčiji potekala mednarodna mladinska izmenjava. Mladinska izmenjava je namenjena mladim, starim med 15 in 25 let. Tema mladinske izmenjave so človekove pravice, spodbujanje aktivnega državljanstva pri mladih, državljanske pravice in zavedanje le teh. Debata bo tekla tudi o zakonih, enakosti, pravičnosti, diskriminaciji in demokraciji. Stroške nastanitve in …
Heroji vozili v pižamah
V prireditvenem centru Patriot smo za mlade organizirali zadnji koncert v letu 2018.
Projekt Najdi pot v lokalno skupnost – Mladi odločevalci v Občini Slovenske Konjice kot model dobre prakse za EU
Statistike in javno mnenje v preteklih letih odražajo zaskrbljenost nad nezainteresiranostjo splošne javnosti nad delom občin, splošno kritiziranje ter mnenje, da se v občinskih sferah ne dela nič ali pa zelo malo. Naše raziskave so pokazale, da večina prebivalstva (predvsem mladih) takšno mnenje izraža predvsem iz dejstva, da jim delo občin nikoli dejansko ni bilo …