Spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih se shranijo v vašem brskalniku in izvajajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomaga naši ekipi, da razume, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni. Več v Politiki zasebnosti.
Mladi o demokraciji in aktivni participaciji
Naši predstavnici, Neli Jerot in Monika Kotnik, sta se udeležili osemdnevnega mednarodnega tečaja usposabljanja »Deliberative Democracy: A Path for Youth to Participate«, ki se je konec marca odvijal v glavnem mestu Turčije, Ankari. Poleg Slovenije so sodelovale še Španija, Romunija, Madžarska, Hrvaška, Portugalska, Velika Britanija, Francija in Italija. 32 udeležencev in udeleženk iz desetih držav je spoznavalo različne vidike demokracije, metodologijo za spodbujanje participacije mladih, mehanizme zavestne demokracije in metode vključevanja mladih v delovanje demokratičnih principov, politično in gospodarsko situacijo drugih držav ter izmenjavo dobrih praks. Del aktivnosti so posvetili načrtovanju novih projektov za mlade, katerih teme so bile vezane na področja življenj mladih o katerih mladi premalo vedo oziroma niso dovolj vključeni v njihovo delovanje. Tečaj usposabljanja je bil izveden v sklopu programa Evropske unije Erasmus+.
Sorodne objave
Maribor skozi rožnata očala
Vabljeni na dogodek “Kdo se boji rožnatega moža”, ki je prvi dogodek v sklopu projekta “Maribor skozi rožnata očala”. Predstavili bodo brošuro Skozi rožnata očala, kasneje pa se bodo z zanimivimi gosti v prijetnem vzdušju Salona uporabnih umetnosti, pogovarjali o homofobiji (kaj, kdo, zakaj, kje?). Več informacij najdete tukaj.
Vinske vibracije z Majo Keuc
Vinske vibracije so aktivnost Mladinskega centra Dravinjske doline, v sklopu katere v sodelovanju z zavodom Vinofeel organiziramo predstavitev dela in produktov mladih vinarjev in vinark.
Ne sovražijo
Mladinski center Dravinjske doline je prostovoljki, Nataliji Žlavs, omogočil udeležbo na usposabljanju o človekovih pravicah in sovražnem govoru.
Ko gori narava
Otvorili smo e-razstavo z naslovom ‘Narava v ognju‘, mladega in nadarjenega umetnika ter dijaka Gimnazije Slovenske Konjice, Nika Škorjanca.