Spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih se shranijo v vašem brskalniku in izvajajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomaga naši ekipi, da razume, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni. Več v Politiki zasebnosti.
Pregled zasebnosti
Mreža uspešno nadaljuje z reševanjem izzivov
Strateško partnerstvo »Mreža«, ki ga sestavljamo skupaj z Zavodom Vozim iz Celja ter Društvom Novus, Zavodom Uspešen.si in Andragoškim društvom Univerza za III. življenjsko obdobje iz Velenja, je novembra in decembra 2020 izvedlo anketo o spremembah pri delu z različnimi ranljivimi ciljnimi skupinami v času življenja s koronavirusom. Odločili_e smo se za raziskavo aktualnega stanja z namenom pridobiti informacije o morebitnih spremembah potreb različnih ranljivih ciljnih skupin in organizacij. Glede na izsledke analize, ki smo jo objavili_e v aprilu 2021 (tukaj), smo v mesecu maju glede na posamične analize v mestih, kjer so sedeži naših organizacij (analiza za Slovenske Konjice – tukaj), pripravili_e akcijske načrte (za Slovenske Konjice – tukaj) reševanja identificiranih izzivov v času življenja s koronavirusom.
V nadaljevanju izpostavljamo tri izbrane realizirane ukrepe za reševanje izzivov v vsakem od mest. V Slovenskih Konjicah smo razvili_e nov program »GamED«, katerega namen je preventiva razvoja odvisnosti od videoiger, zmanjševanje negativnih učinkov in spodbujanje pozitivnih učinkov igranja videoiger. Sredi decembra smo v sklopu programa izvedli_e prvo aktivnost in sicer spletno informativno predavanje ‘Moj otrok – gamer’. Vsebina predavanja je med drugim zajemala pozitivne in negativne vplive igranja videoiger, znake odvisnosti igranja le-teh in kaj lahko starši naredijo za vzpostavitev in ohranjanje varnega igralnega okolja. Predavanje je bilo namenjeno staršem, katerih otroci aktivno igrajo videoigre ter šolskemu svetovalnemu kadru. Na podlagi zelo dobrega odziva s strani udeleženih, bo predavanje ponovljeno v letu 2021:
je v evalvaciji zapisala ena od udeleženih oseb. Predavanja so se z namenom senčenja aktivnosti udeležile tudi predstavnice partnerskih organizacij Mreže.
V Velenju je bila glede na aktualne potrebe razvita in izvedena delavnica uporabe pametnega telefona na temo SMS-PASS digitalno potrdilo. Napredek v razvoju sodobnih IKT prinaša velike koristi na vseh področjih življenja in dela, vendar z uporabniškega vidika za starejše pomeni velik izziv, saj se vrzel med »digitalno pismenimi« in »digitalno nepismenimi« povečuje. Pri vsakdanjem delu so starejši poleg problematike osnovne digitalne pismenosti izpostavili_e potrebo po konkretnem znanju glede pametnih pripomočkov in aplikacij, ki so nujne v trenutnem času. Prav v ta namen je bila izvedena delavnica, kjer so se udeležene_ci poleg same registracije v SI-PASS portalu in aktivacije SMS-PASS-a spoznali_e še s programom z-VEM, uporabo zelenega digitalnega potrdila in aplikacijo na pametnem telefonu, vključno s prevzemom digitalnega potrdila Sigen-CA. Udeleženke_ci so bili_e nad delavnico navdušeni_e, saj so znanje lahko takoj prenesli_e v aktivno rabo in ga tudi širili_e v svojem socialnem krogu.
V Celju je bilo izvedenih 16 preventivnih prometnih delavnic »Vozim, vendar ne hodim« za 836 srednješolcev_k iz celjskih srednjih šol. Učinek delavnic je bil zelo velik, kar pričajo tudi izsledki evalvacije po izvedenih delavnicah. Ena izmed udeleženk delavnice na Srednji šoli za storitvene dejavnosti in logistiko Celje je zapisala:
Strateško partnerstvo Mreža je bilo uspešno tudi pri prijavi dveh novih skupnih projektov, ki se bosta pričela izvajati v januarju 2022. Društvo Novus in Uni 3 bosta izvajala projekt Digitalni fitnes dolgožive družbe (Di-FIT), Zavod Vozim in MCDD pa projekt Najdi.se.
Sorodne objave
Poziv javnosti: Ničelna toleranca do sovražnega govora
Mediji in družbena omrežja so polna zgodb o največji begunski krizi po 2. svetovni vojni. Čez Sredozemsko morje in preko Balkana v Evropo vsak dan prihaja na tisoče ljudi. Vsak izmed njih s seboj nosi drugačno zgodbo. Vse pa imajo skupen imenovalec. Da bi preživeli, jim ni preostalo drugega, kot da zapustijo domove, državo, svojce …
Finača št. 28: januar – december 2016
Izšla je nova Finača v kateri tokrat izpostavljamo intervju z Oliverjem Tičem, vikend socialnih inovacij 2016, MCDD kot središče NVO za mlade v savinjski regiji, Mladinske kreativne produkcije in Kulturni 2016. Prelistaj jo še danes!
Izbrana dela kreativnega natečaja
V mednarodnem projektu »Start the change« je potekal kreativni natečaj z nazivom »Obarvaj svet s sprejemanjem različnosti«,
Bliža se poleta šola kreativnosti za najmlajše!
Pravo poletje bo kmalu tu in tako tudi počitnice! Tudi letos bomo v MCDD organizirali poletno šolo kreativnosti za najmlajše. Poletna šola bo potekala v avgustu in sicer v naslednjih treh terminih: 10.8.-14.8. 17.8.-21.8. 24.8.-28.8. Poletna šola kreativnosti je namenjena najmlajšim (6-11 let). Aktivnosti bodo potekale med 8.00 in 14.00 uro, tudi za varstvo otrok …