Spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih se shranijo v vašem brskalniku in izvajajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomaga naši ekipi, da razume, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni. Več v Politiki zasebnosti.
Pregled zasebnosti
Je to sploh resnično?
Preko ERASMUS+ programa v sodelovanju z Mladinskim centrom Dravinjske doline sem dobila enkratno priložnost, da se udeležim usposabljanja »Promoting Sustainable Living« ne temo trajnostnega razvoja v ASHA centru, ob idiličnem gozdu Dean. Pred odhodom sem pričakovala veliko novega znanja in eno lepo, novo izkušnjo.
No, pa sem dobila še mnogo, mnogo več. Že prvi, nočni, pogled na ASHA center je bil neverjeten. »Je to sploh resnično?«, je bila moja prva misel. Toliko detajlov, lepote v vseh pomenih besede in dobre energije na enem mestu še nikdar nisem občutila.
Andrew in Lucy, ki sta nas vodila skozi teden, sta bila ena izmed boljših facilitatorjev, kar sem jih imela v svojem življenju – pa naj se sliši še tako klišejsko. V enem samem tednu sem pridobila ogromno novega (in uporabnega) znanja o biodinamični samooskrbi, spoznala obliko skupnosti ljudi s posebnimi potrebami Grange Village, kot jo v Sloveniji ne poznamo, prvič poizkusila jutranjo jogo, plesala na polno luno (»five rhythm dance«), vrtnarila, izvedela več o aktivnem poslušanju in empatiji, obiskala Stroud in Gloucester, se sprehodila po navdihujočem gozdu Dean, iz koder so inspiracijo za svoja dela črpali nekateri angleški literarni velemojstri kot so Jane Austin, J. R. R. Tolkien in J. K. Rowling … Ter »last but not least«, spoznala 32 neverjetnih ljudi, s katerimi sem se s težavo in solzami v očeh na koncu poslovila v upanju, da se kmalu zopet srečamo. Veliko aktivnosti je zahtevalo delo s samim seboj, našimi ponotranjenimi prepričanji in čustvi, kar mi je bilo še posebej všeč. Veliko časa smo posvetili poglabljanju vase, opazovanju in navsezadnje tudi spreminjanju, našega odnosa do narave, sočloveka in skupnosti.
Ko poskušam zbrati misli, ki bi opisale celotno izkušnjo, mi je toplo pri srcu, a hkrati vse zelo težko ubesedim. Enostavno ASHA je v tednu dni, na nek, meni še nepoznan način, postala moj dom. Ljudje, ki sem jih tam poznala, pa moja družina.
Je zgodba, ki jo enostavno moraš doživeti, da jo lahko razumeš. (I. D.)
Sorodne objave
Mladi proti psihičnemu nasilju
Mednarodni projekt »Start the change« Mladinskega centra Dravinjske doline je v polnem teku.
ŽINKANA 2014 – v ponos lokalni skupnosti
V ponedeljek, 29.6.2015 je Mladinski svet Slovenije (MSS), pod častnim pokroviteljstvom predsednika RS Boruta Pahorja, izvedel zaključno prireditev natečaja Prostovoljec leta 2014, na kateri so razglasili najboljše prostovoljce in prostovoljske projekte za leto 2014. Zaključno prireditev natečaja je na Brdu pri Kranju gostil predsednik RS Borut Pahor. V natečaj Prostovoljec leta 2014 je prispelo 202 …
Spoznavali so vesolje, ptice, sebe, …
Za osnovnošolsko mladino smo izvedli Zimsko šolo kreativnosti. Prvi dan smo spoznavali vesolje, izdelali solarne sisteme, pojedli veliko lunic, ki so jih otroci naredili brez pečenja in preučevali kaj se zgodi ob padcu meteorita na Zemljo. V sklopu dneva dobrih vibracij smo se v torek podali na pohod do Starega gradu in spoznavali naravo pozimi, …
VamPIR in Patroni
Pretekli vikend sta na terasi MC Patriota za dobro voljo poskrbeli mladi štajerski rock skupini Patroni in VamPIR. Patroni so petčlanska zasedba, ki ustvarja predvsem avtorsko rock glasbo v slovenskem jeziku. Predstavili so se s svežim repertoarjem z novo nastajajočega albuma. V drugem delu večera je sledil koncert skupine VamPIR, ki na samosvoj način interpretira …