Spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih se shranijo v vašem brskalniku in izvajajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomaga naši ekipi, da razume, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni. Več v Politiki zasebnosti.
Pregled zasebnosti
Pogovarjali_e smo se o izgorelosti
Po slabih dveh letih od sprejetja projekta nam je uspelo izvesti mednarodni tečaj usposabljanja »Mapica, mapica na steni, povej«!
Zakaj šele po dveh letih? Hja, ves ta čas smo ga prestavljali_e zaradi okoliščin v povezavi z epidemijo. Projekt je bil izveden v sklopu programa Erasmus+ in je potekal na Gorenju pri Zrečah. Vključil je 17 mladih iz Slovenije, Srbije, Slovaške, Makedonije, Moldavije in Gruzije. Tema usposabljanja je bila, kako sistematično naslavljati profesionalni razvoj mladinskih delavcev in delavk ter organizacij, v katerih so te aktivne ali zaposlene. Mladinsko delo je stil življenja, ki vključuje več kot 8-urno dnevno delovno aktivnost, zato so osebe, ki ga izvajajo, velikokrat sklone izgorelosti. Udeleženka iz Makedonije je povedala:
Mladi so spoznali način, kako spremljati svoj profesionalni razvoj, ga načrtovati in ob tem skrbeti za svoje zdravje. Ozavestili so tudi stanje in okoliščine svojih organizacij ter aktualne potrebe mladih iz svojih okolij in držav. Za naslavljanje slednjih so na tečaju usposabljanja zasnovali aktivnosti, ki jih bodo izvedli po vrnitvi v svoje države. Komaj čakamo, da nam sporočijo, kako je uspelo!
Sorodne objave
V Turčiji o spodbujanju socialne vključenosti
Decembra 2014 sem se udeležila seminarja v Istanbulu na temo Spodbujanja socialne vključenosti med mladimi. Na seminarju nas je bilo 29 iz 9 različnih držav in različnih starosti. Mešanica kultur na že tako izjemno kulturno mešanem okolju, kjer se prepletata vzhod in zahod je bila izjemna. Udeležba na takem mednarodnem seminarju je vsekakor izkušnja, ki …
S psihologinjami iz Konjic razbijali mite o duševnem zdravju
Prejšnji teden se je pod okriljem Kluba študentov dravinjske doline (KŠDD) začel online cikel psiholoških delavnic in interaktivnih predavanj.
Finača št. 32, januar – december 2020
@dusozlom
Pod okriljem projekta Najdi.se, ki ga izvajamo z Zavodom VOZIM, je nastal Instagram profil dusozlom. Na njem je prostor za izlitje duš mladih. Anonimno seveda. Da se vidi, da nihče v svojem zlomu ni sam_a. In da odpiramo vrata pogovoru o duševnem zdravju, ker nas stigmatizacija tega včasih potisne v kot. Ne bomo več v …